İncesu OSB Başkanı İrfan Püsküllü, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Püsküllü mesajında, "Biliyorsunuz ki çok uzun ve gayet meşakkatli bir sürecin arkasından 29 Ekim 1923 de Cumhuriyet ilan edilmiştir. Gazi Mustafa Kemal Ataürk’ ün ‘’Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare biçimi, Cumhuriyet idaresidir." diyerek ilan ettiği Cumhuriyet, Türk Ulusuna bırakılmış en büyük miras ve asla vazgeçilemez bir değerdir.

Cumhuriyet aydınlanmanın adıdır. 100 yıl önce bugün yakılan bir meşaledir cumhuriyet. Kimsesizlerin kimsesi, Nene Hatunların, Sütçü İmamların, Hasan Tahsinlerin Müftü Ahmet Hulusilerin sesidir cumhuriyet.

Cumhuriyet emektir ;alın terinden akan. Namusuyla kazançtır ;hiç kimseye el açmadan. Bu yüzden yüzlerce fabrika kurulmuştur ülkemizde dört bir yandan. Cumhuriyet demir ağlardır. Bütün ülke kalkınsındır cumhuriyet.

Tarihimizin en büyük ve kapsamlı çağdaşlaşma hamlesi olan Cumhuriyet, getirdiği yenilikler ve atılımlar ile Türk insanının ufkunu genişletmiş, ekonomik, sosyal ve siyasal yaşantımız görülmemiş bir dinamizm kazanmıştır.

Sözlerimi Atatürk'ün bir sözü ile bitirmek istiyorum.


"Cumhuriyeti biz kurduk, onu yaşatacak ve yükseltecek olan sizlersiniz"


Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz.


Cumhuriyetimizin 100. Yılı kutlu olsun.